Wild Waters

25-02-2024
Blok D
Kino Sokół, Stary Sącz

Francja (2022), 86 min.
Reżyseria: David Arnaud

Poszukiwaczka przygód, zawodniczka, pionierka, bohaterka, wymiataczka – to tylko niektóre określenia francuskiej kajakarki Nourii Newman. Film „Wild Waters” pokazuje przygotowania Nourii do pierwszego kobiecego przepłynięcia 30-metrowego wodospadu. Obserwujemy, jak z szykującej się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich nastolatki wyrasta jedna z najlepszych kajakarek górskich w historii. Jednak to nie pokonywanie bystrzy jest największym życiowym wyzwaniem Nourii. Gdy dziewczyna zdaje sobie sprawę, w jakim stopniu oczekiwania wobec niej jako sportowca i jako kobiety wpływają na jej decyzje, wycofuje się ze współzawodnictwa i zaczyna podążać własną ścieżką. Odmowa podporządkowania się oczekiwaniom innych staje się punktem zwrotnym w jej życiu. Nouria przechodzi przemianę, dociera do prawdziwej siebie i staje się najwybitniejszą kajakarką swojego pokolenia.

NAJLEPSZY FILM O SPORTACH GÓRSKICH Festiwalu Górskiego 2023.

UZASADNIENIE JURY:
„Akcja filmu wciąga nas w wartki strumień emocji, których źródło bije w górach i w wyjątkowym umyśle bohaterki. Zabiera nas ona głębiej i wyżej, niż można by się spodziewać. Bohaterka filmu pragnie zasmakować wszystkiego, co doprowadzi ją do chwili, w której czas zwolni bieg przed ostatecznym skokiem. Nie chodzi jej o adrenalinę, ale o głębsze zrozumienie, co jeszcze pozostaje wykonalne. Nie chodzi bowiem o to, kim jesteś. Ale o to, jakie jest twoje marzenie i jak chcesz je zrealizować.”

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram