Jeepneyland – filipińskie zaskoczenia

24-02-2024
Blok B
Kino Sokół, Stary Sącz

Filipiny zaskakują podróżującego po Azji rockendrolową muzyką z lat dziewięćdziesiątych, mało wyrazistą słodką kuchnią, latynoskimi klimatami wielobarwnego katolicyzmu, wciąż żywą animistyczną, szamańską tradycją, najbujniej rozwiniętą rafą koralową i bliskością przygody. Po stuleciach kolonialnej niewoli i burzliwych latach studiowania demokracji ten wyspiarski kraj pragnie pokazać światu, że pomiędzy Chinami, Japonią i Ameryką ma własny pomysł na urządzenie świata.

Prelegent - Grzegorz Kapla

Dziennikarz, podróżnik, autor reportaży i książek. Uważa, że najważniejsza w tej robocie jest umiejętność słuchania z szacunkiem i zrozumieniem bo wtedy ludzie, pozwalają podejść naprawdę blisko. Ta zasada sprawdza się pod każdą szerokością geograficzną. Odwiedził ponad sto krajów, napisał pięć powieści i kilka książek podróżniczych. Jest laureatem Nagrody Magellana. Był nominowany  do Nagrody Wielkiego Kalibru i Róż Gali.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram