Zapiski uratowanego z wrzątku, czyli opowieści dyplomaty z czterech kontynentów: Azji, Afryki, Ameryki i Europy

24-02-2024
Blok B
Kino Sokół, Stary Sącz

Najprostsza metoda podróżowania to przemieszczanie się w przestrzeni – z punkt A do punktu B. Ale przecież można też podróżować w czasie, w historii, w emocjach, w wiedzy – naukowej i tajemnej. Marek Pernal jest tym przewodnikiem, który prowadzi czytelnika przez wszystkie kręgi podróżowania. I pomaga odkrywać to, czego mapy nie pokazują, czego zwykłe bedekery nie opisują.

20 opowieści, które składają się na książkę „Zapiski uratowanego z wrzątku”, to lektura pasjonująca, ale też prawdziwa wędrówka po Azji, Afryce, Ameryce i Europie. Na wytyczonych przez Pernala szlakach spotykamy mistrzów pióra, pędzla, dłuta; podziwiamy dokonania wielkich architektów i zapomnianych geniuszów; poznajemy smaki, kolory i zapachy Wschodu i Zachodu; zagłębiamy się w uliczki, place, bazary i zaułki starych miast Północy i Południa – a wszędzie czeka na nas Opowieść. Prowadzenie: Dariusz Fedor.

Prelegent - Marek Pernal

Marek Pernal - historyk, dyplomata, pisarz i globtroter. Po 1989 r. m.in. dyrektor generalny Biura ds. Wyznań Urzędu Rady Ministrów, wykładowca Studiów Wschodnich UW, ambasador RP w Republice Czeskiej, ambasador ad personam w MSZ i konsul generalny RP w Barcelonie, Ambasador w Argentynie. Autor i współautor książek i artykułów dotyczących gwarancji wolności sumienia i wyznania, najnowszej historii państw i społeczeństw Europy Środkowej, dziejów dyplomacji polskiej w XX w. oraz przewodników turystycznych po kilku krajach europejskich.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram