Burning the Flame - Reel Rock 17

24-02-2024
Blok B
Kino Sokół, Stary Sącz

Stany Zjednoczone (2022), 48 min.
Reżyseria: Peter Mortimer

Znakomici wspinacze wielkościanowi Babsi i Jacopo podejmują potężne wyzwanie: powtórzenie klasycznego przejścia Eternal Flame – kilkusetmetrowej drogi na słynnej Trango Nameless Tower w Karakorum w Pakistanie. Po dwóch latach pracy, pokonaniu trudności 7c+ na wysokości 6000 metrów i po wielu dniach ekstremalnych warunków, dla Babsi i Jacopo w końcu otwiera się krótkie okno pogodowe. Ich przejście filmowane jest z dronów i kamer w ścianie. „Burning the Flame” przenosi widzów do jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie, będącego areną zmagań najwybitniejszych wspinaczy.

NAJLEPSZY FILM O GÓRACH WYSOKICH Festiwalu Górskiego 2023

UZASADNIENIE JURY:
„W tym filmie nie da się przejść obojętnie obok dynamiki między partnerami – zarówno na linie, jak i poza ścianą. Dwoje ludzi, zatraconych w morzu granitu na jednej z najbardziej kultowych gór świata, pozwoliło nam dołączyć do swojej przygody i dzielić się zarówno pasją do siebie nawzajem, jak i do sportu, który kochają. Solidnie dopracowane zdjęcia, trafnie pokazujące trudne sytuacje i warunki wielkościanowe w Karakorum, przenoszą nas w samo serce akcji.”

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram