Broad Peak i K2 w 9 dni

23-02-2024
Blok A
Kino Sokół, Stary Sącz

Piotr nie ogłasza szumnie swoich planów i często o jego celach dowiadujemy się już w czasie trwania wyprawy. Tak było w 2022 roku kiedy oficjalnie wybrał się na Broad Peak, a dziewięć dni po tym jak stanął na jego szczycie, zameldował się z wierzchołka K2. Podobnie było w zeszłym roku, kiedy oficjalnie wybrał się na Nanga Parbat, którą zdobył po trwającym 15 godzin, trudnym ataku z niskiej trójki, w którym do szczytu musiał pokonać prawie 1400 metrów w pionie, a następnie pokonując w 4 dni ponad 80km lodowcem Baltoro zameldował się z bazy pod Gaszerbrumami. Ostatecznie wykorzystując jeden dzień dobrej pogody stanął na szczycie Gaszerbruma I, swojego piątego ośmiotysięcznika. Jak nam powiedział, to tutaj niedaleko na Gaszerbrumie II, w 2021 roku, zaczęła się jego przygoda z wielkimi pakistańskim szczytami i tutaj postawił kropkę, wchodząc na Gaszeebruma I. 

Piotr będzie gościł u nas po raz pierwszy, w piątek o godzinie 20.00 będziecie mogli posłuchać jego opowieści i zobaczyć zdjęcia i filmy z jego wejścia na Broad Peak i K2, a także próby wejścia na sześciotysięcznik Layla Peak.

Prelegent - Piotr Krzyżowski

Piotr Krzyżowski, himalaista ratownik GOPR, prawnik. W wyjątkowy sposób zarządza swoim czasem, bo jako aktywny zawodowo pracownik wymiaru sprawiedliwości, jest w stanie przygotować się tak, aby wspinać się w swoim stylu, szybko, bez użycia tlenu z butli i wsparcia tragarzy wysokogórskich, na najwyższe szczyty na Ziemi. W ciągu 3 lat stanął na pięciu ośmiotysięcznikach, Gaszerbrum II, K2, Broad Peak, a w zeszłym roku na Nanga Parbat i Gaszerbrumie I. Zdobył więc Koronę Karakorum, czyli cztery ośmiotysięczniki położone w paśmie Karakorum oraz Nanga Parbat położoną w Himalajach pakistańskich. Na koncie ma również wejścia na 4 szczyty Śnieżnej Pantery w tym wspólnie z partnerem M. Hatalą, pierwsze Polskie zimowe wejście na Chan Tengri. 

Piotr jest przedstawicielem starej szkoły. Swoje doświadczenie wysokogórskie zdobywał stopniowo wspinając się latem i zimą w Tatrach, w Alpach, Kaukazie, Pamirze oraz Tienszanie.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram