W 2022 roku Bartosz Malinowski rozpoczął wędrówkę nieistniejącym jeszcze szlakiem TCT w Gruzji, przemierzając pieszo i wytyczając ponad 1000 km szlak biegnący przez bezkresne góry Kaukazu.
Wielki Szlak Kaukazu (TCT) będzie - (nie wiadomo kiedy) - światowej klasy długodystansowym szlakiem turystycznym o długości ponad 3000 km, biegnącym wzdłuż Wielkiego i Małego Kaukazu i łączącym około dwudziestu parków narodowych i obszarów chronionych w regionie. Graniczący z Europą, Azją i Bliskim Wschodem region znany jako Kaukaz, Kaukaz Południowy lub Zakaukazie jest jednym z najbardziej zróżnicowanych biologicznie, kulturowo i językowo regionów na świecie – a jednak niewielu miało okazję go poznać. Teraz, zjednoczona wspólną wizją sieci długodystansowych szlaków w całym regionie, rosnąca społeczność lokalnych i międzynarodowych turystów pieszych, kartografów i działaczy na rzecz ochrony przyrody umieszcza ten ukryty klejnot na mapie, aby zapewnić, że krajobrazy i dziedzictwo regionu cieszyć przyszłe pokolenia. TCT aktywnie rozwija się od 2015 roku.
Bartosz Malinowski, przewodnik górski. Pracuje w Himalajach Nepalu, Indii i Pakistanu jako lider, organizator trekkingów i wypraw i jako przewodnik górski. Zorganizował i poprowadził ponad 50 wypraw w Azji i Ameryce Południowej. W 2007 pokonał pieszo 2500 km podążając Łukiem Karpat z południowej Rumunii do Bratysławy.
W 2010 roku współorganizował wyprawę śladami wielkiej ucieczki z sowieckiego łagru Witolda Glińskiego Long Walk Expedition z Jakucka do Kalkuty w Indiach. Przez 6 miesięcy przemierzył 8 tys. km przez Jakucję, Syberię, Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje nadając stałe relacje dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. Obserwuje i śledzi zmiany zachodzące w życiu nomadów Mongolii w Azji Centralnej i Afganistanie. W 2013 roku przeszedł Chadar – lodową drogę po zamarzniętej rzece Zanskar w Himalajach Indyjskich. Pomysłodawca i koordynator programu Wielki Szlak Himalajski 2015 - 2019 w ramach którego przemierzył i wytyczył ponad 3500 km trawersując Himalaje Nepalu, Indii, Kaszmiru, Pakistanu i Bhutanu. Współautor książki "Wielki Szlak Himalajski 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal". Na co dzień koordynuje prace Grupy Chilloutdoor.